Frequently Asked Questions

Anna Świątek
Written by Anna Świątek

Jak poprawić skuteczność mojego ogłoszenia?

Opcje dodatkowego promowania dla ogłoszenia. Co zrobić, aby ogłoszenie było atrakcyjne dla klientów szukających instrumentów na Klaviano?


Aby zwiększyć skuteczność swojego ogłoszenia postaraj się podać jak najwięcej informacji o nim:

 1. Jak się nazywa? Ustalenie marki i modelu.

 2. Podaj dokładne wymiary swojego pianina / fortepianu.

 3. Podaj rok produkcji oraz rok ostatniej ewentualnej renowacji lub większych napraw (ich zakres możesz wymienić w polu opis).

 4. Kolor, wykończenie, dodatkowe zdobienia, ilość pedałów i klawiszy.

 5. Istotne informacje dodatkowe np. ewentualne uszkodzenia, przebyte naprawy, data ostatniego strojenia, miejsce przechowywania pianina / fortepianu (również to na którym piętrze się znajduje) lub wyjątkowa historia instrumentu.

 6. Zdjęcia pianina / fortepianu z różnych stron, a może uda Ci się też nagrać jego dźwięk.

 7. Własny, indywidualny tytuł twojego ogłoszenia, zawierający wyjątkowe informacje o Twoim fortepianie takie jak np. znany poprzedni właściciel, oryginalne zdobienia lub historia pianina. (Opcja dostępna wyłącznie dla salonów fortepianowych korzystających z pakietu Prestige Piano Seller)

  W uzupełnianiu wiadomości o Twoim instrumencie pomoże Ci stopień uzupełnienia ogłoszenia - kółko z % pokaże Ci jak dobrze jest uzupełnione Twoje ogłoszenie.

Możesz również skorzystać z opcji dodatkowej promocji swojego ogłoszenia na Klaviano.com, korzystając z:

 • Ogłoszenia Polecanego - jest ono wyróżnione na liście instrumentów czerwoną ramką oraz specjalną etykietą, tak aby się wyróżniało i przyciągało większe zainteresowanie.. Dodatkowo ogłoszenie Polecane częściej wyświetla się osobą poszukującym pianin i fortepianów na Klaviano. Zawsze pojawia się na samej górze listy instrumentów oraz na stronach innych, podobnych ogłoszeń. Dodaj ogłoszenie Polecane / Zaktualizuj moje ogłoszenie do Polecanego

 • Podbicia swojego ogłoszenia - domyślnie ogłoszenia na Klaviano są sortowane według daty dodania. Oznacza to, że Twoje ogłoszenie z czasem spada na kolejne pozycje na liście, ponieważ inni użytkownicy dodają nowe ogłoszenia. Dzięki podbiciu, ogłoszenie pojawia się ponownie na górze listy - zupełnie tak jakby zostało dodane przed chwilą! Podbij moje ogłoszenie

 • Promocji Twojego instrumentu na social mediach Klaviano - prowadzimy profil na Instagramie oraz Facebooku, możemy na nich zaprezentować również Twój wyjątkowy instrument lub salon fortepianowych. Odezwij się do nas jeśli jesteś zainteresowany/-na taką forma promocji swojego pianina lub fortepianu.

Więcej porad i zdjęć, gdzie i jak znaleźć informacje o Twoim pianinie znajdziesz w:

4 powody dlaczego warto zrobić dobry opis pianina lub fortepianu

9 kroków do szybkiej i efektywnej sprzedaży pianina

Rodzaje pianin i fortepianów - Jak zmierzyć pianino/fortepian?

Jak znaleźć numer seryjny w pianinie lub fortepianie?

Gdzie szukać informacji o moim instrumencie?

Jakie zdjęcia skutecznie sprzedadzą Twoje pianino/fortepian na Klaviano?

Ile jest wart stary fortepian i pianino?

Categories: